Japon şirketi Agic elektrik devrelerini çizebilen bir iletken mürekkep ile bir kalem yarattı. İsim gümüşün kimyasal simgesi ile “Mürekkep Devresi”‘ni ifade eden IC (Ink Circuit) baş harfleri ile birlikte AgIC şeklinde oluşmuş.

Devre işaretleyicisi, gümüş esaslı, elektrik-iletken mürekkep ile bir kalem, bu şekilde size fonksiyonel elektrik devrelerini bir sanata dönüştürmenize fırsat veriyor.

Arch2O-Electric-Pen-02

Aslında normal bir kalem gibi hissediyorsunuz. Bununla birlikte, mürekkepte bulunan gümüşün iletken özelliklerini kullanarak, karalamalarınızı işleyen bir elektrik devresine dönüştürebilirsiniz. Parlayan şehir çizimlerinin oluşturulmasının bir yolu olmasının yanı sıra kalem ve iletken gümüş mürekkebi, her yaştan çocuğa devrelerin nasıl işlediğini öğretmek için de kullanılabiliyor. Aslında, şirketin misyonu, herkes için elektrik devreleri daha erişilebilir hale getirmek.

Arch2O-Electric-Pen-01

 

AgIC, 2015 yılında Devre Silicisi için bir Kickstarter kampanyası başlattı ve şimdi ürünleri piyasaya sürülüyor. Agic online mağaza ‘da kendiniz için bir gümüş mürekkep kalem satın alabilirsiniz 15 $, Devre Silgi 8 $ ve özel kağıt 10 $ ve 50 $ arasındadır. Unutmayın, ancak uzman kağıdını da satın alırsanız işe yarayacağından emin olun.

Arch2O-Electric-Pen-03

 

 

Kaynak : Arch2o

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.