Akış Kontrol Inovasyon Ödülünü Kazananlar: Foxboro Model IDP10S Transmitter — Schneider Electric

Foxboro-Model-IDP10S

Schneider Electric’in Foxboro “S” Serisi Model IDP10S transmitteri, hassas ve güvenilir fark basınç ölçümü sağlayan, akıllı, iki telli bir transmitterdir. Uzaktan izleme ve konfigürasyon özelliklerini getiren HART dijital sinyalin üzerine bindirilmiş 4-20 mA çıkış sinyali üretir. Bu transmitter serviste olduğu süreyi bildirir (Time-in-Service), bu şekilde transmitterin ne kadar zaman önce hizmete alındığını, enerjilendirildiğini izleyebilirsiniz.

IDP10S transmitteri, aynı turndown’ı sağlamak için kullanılması gereken iki bağımsız transmitterin performansını tek başına yerine getirir ve endüstrideki mükemmel performans liderliğini korur. Turndown oranı 1/400 ‘dür. Patentli çoklu kalibrasyon teknolojisi (FoxCal olarak adlandırılır), uygulamaya özel basınç aralığında geleneksel tek-span kalibrasyon ihtiyacını ortadan kaldıran bir özelliktir. Transmitterin çoklu kalibrasyon özelliği ile hafızasında depolanan birden fazla kalibrasyon değerini kullanması sağlanmıştır. Birden fazla (11) kalibrasyon aralığı fabrikada önceden ayarlanmıştır ve transmitterin tüm basınç aralığını kapsamaktadır. Çalışma sırasında gerçek zamanlı olarak, bir kalibrasyon aralığından diğerine benzersiz şekilde geçiş sağlar ve okuma doğruluk değerini URL (upper range limit) ‘nin %3’ünden %100’üne kadar korur.

Seçmen hangi özelliğe yenilikçi dedi:

  • Uygulama esnekliği Foxboro IDP10S basınç transmitterinin tüm tesisteki basınç ölçüm uygulama şeklini ve stok yönetimini tamamen değiştirmektedir. Artık elinizdeki transmitterin aralığını prosesiniz için gerekli aralık için eşleştirmeye veya transmitterinizi uyumsuz uygulama aralıklarında kullanma nedeni ile oluşabilecek olası hata ve tehlikelerden kurtulacaksınız.
  • Şimdiye kadar kullanılan tesislerde tek bir sorun yaşanmamış. Yenilikçi olup olmadığını bilmiyoruz fakat yüzde 100 doğru ve güvenilir olduğu kesin.
  • Ünite 11 kalibrasyon eğrisi değerini saklar!
  • Foxboro hakkında en yenilikçi olanı uygulamaya özel basınç aralığı için geleneksel tek-span kalibrasyonu yapmanıza gerek olmamasıdır.
  • Çeşitli kalibrasyon aralıkları için sadece bir transmitter satın almanız yeterlidir. Özellikle daha az stok tutmak isteyen kullanıcılar için ideal.
  • Bir üretim tesisini tek bir transmitter ile standardize edebilir ve bunun size getireceği maliyet, bakım eğitim ve operasyonel avantajlardan faydalanırsınız.

2015 Akış Kontrol Inovasyon Ödülü Kazananlar

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Fark Basınç Yöntemi Kullanan Akış Transmitterinin Artısı ve Eksisi

Akışmetre Terminolojisi : Turndown oranı

Gaz Ölçümü için Akış Metreler: DP, PD ve Türbin

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi giriniz