SCHUNK’in kendini sürekli geliştiren inovasyon stratejisinin en önemli neticelerinden biri olan ve ultra-modern özellikler barındıran PGN+ tutucu serisi.

Kompakt, güçlü ve etkili bir çözüm olan bu patentli sistem, hassas ve güvenilir sıfatlarıyla anılan çoklu dişli yataklama olarak adlandırılmakta.

SCHUNK bu yenilikçi sistem sayesinde yataklara aşırı yüklemenin önüne geçiyor ve  aynı boyuttaki tutucuların daha uzun parmaklarla kullanılabilmesine de olanak veriyor. 0.001 mm’lik tekrarlanabilirlik hassasiyetini garanti eden bu seriyi farklı kılan bir başka özellik de piston yapısı. Sahip olduğu oval piston sayesinde, dairesel pistona sahip geleneksel tutuculara nazaran daha fazla kuvvet yaratabiliyor, bu sayede enerjiyi tutma kuvvetine tam verimle dönüştürebiliyor.

Kullanıcılar, kuvvet değeri 140 N -21,800 N arasında değişen, 25mm’den 45mm’ye uzanan stroğa sahip tam 11 farklı boyutta parça tutucuya oldukça kısa teslim süresi avantajıyla ulaşabiliyor.

Giesserei

Her Uygulamada, Hep Hızlı

Otomotivden elektroniğe, sağlıktan kimya endüstrisine hemen hemen her sektörde yer alan ve güvenilirliğini kanıtlayan PGN+ tutucu serisi, zorlu şartlar altında, toz ve kirle temas halinde, patlayıcı ve yüksek sıcaklıklarda kullanıma uygun olarak tasarlanmış.

Birçok Üstün Özellik Tek Bir Üründe

PGN+serisi için özel olarak geliştirilen sensör grubu: Tutucu parmaklarının konumunu algılayan bu indüktif sensörler, direkt olarak tutucu üzerine entegre edilebiliyor ve iki pozisyon okuyacak şekilde programlanabiliyor. Daha fazla konum bilgisi gereken uygulamalar için ise 5’e kadar konum algılayabilen SCHUNK FPS sensör opsiyonu sunulmuş. Bir diğer amaca yönelik sensör olan SCHUNK APS ile de yüksek çözünürlüklü ve hassas ölçüm yapabilmek mümkün. 0.0003 mm hassasiyete sahip bu sensörler ile, desteklenen PLC yazılım sayesinde kullanıcı-ayarlı konum ayarı yapabilir, konum aralık ve toleranslarını ihtiyacınıza göre belirleyebilirsiniz. Kısıtlı alan ve kablo sorununa çözüm olarak sunulmuş kablosuz RSS sensörleri ve zorlu ortam şartlarında kullanılmak üzere tasarlanmış akışkan madde izleme sistemine sahip PA3 sensörler de kullanıcıya sunulan diğer seçenekler arasında.

Maschinenbeladung

 

Basınçlı Hava Tüketimini Azaltıyor

PGN+ tutucu serisi SCHUNK mikro valflerle birlikte kullanıma uygun olarak üretiliyor. Bu valfler özellikle, ağırlıkları 1-3 kg arasında değişen küçük ebatlı parçaların taşınmasında ve montajında avantaj yaratıyor. Hem hava tüketiminin azaltılmasını, hem de çevrim süresinin kısalmasını sağlayan bu kombinasyon, geleneksel pnömatik çözümlerde olduğu gibi hava kaybına yol açmıyor, bu sayede tasarruf sağlıyor.

Kaynak: SCHUNK

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi giriniz