Eski polaroid fotoğraf makinelerini hatırlıyor musunuz? Polaridler banyo etmeye gerek kalmadan fotoğrafı direk elinize almanızı sağlayan  fotoğraf makineleri idi. Anı fotoğraflıyordunuz ve baskılı halini saniyeler içinde elinize alabiliyordunuz. Sonradan çok popüler olamasa da ilk çıktığında beğenilen ve kullanılan bir ürün olmuştur.

Hatta popüler fotoğraf paylaşım uygulaması INSTAGRAM bile logosunu bu eski polaroid makinesinden almıştır.

polaroid

 

instagram

 

Akıllı telefonların hükümdarlığı ve sadece cep telefonu özelliği  dışında yerine getirdiği pek çok yeniliğe ilave olarak aynı zamanda fotoğraf makinesi olarak kullanılabilmesi eski geleneksel fotoğraf makinelerini raflara kaldırdı.  Akıllı telefon kameralarının yüksek çözünürlüğe sahip olması, gelişmiş lens teknolojileri kullanması, depolama kapasitelerinin büyümesi en en önemlisi pratik olması gibi nedenlerle, hepimiz her şeyin fotoğrafını çeker olduk. Fotoğrafı çekiyoruz anlık olarak sosyal medyada paylaşıyoruz  ve kaydedip saklayabiliyoruz.

Ama yine de fotoğrafı eline almak güzel olmaz mı? Fotoğraf albümleri kaldı mı artık bilemiyorum ama ailecek o albümlere bakmanın keyfi hiçbir şeye değişilmez.

printy

Neyse, fotoğrafın baskılı halini özleyenler için yeni bir ürün..

Pryntcase aslında bir kılıf, cep telefonunuza bu kılıfa takıyorsunuz, fotoğrafı çekiyorsunuz ve anında baskısını alabiliyorsunuz.

printy3

Farklı renkleri mevcut, pratik ve kullanışlı. Sevdiklerine ne hediye alacağınıza karar veremediyseniz, güzel bir seçenek olabilir.printy4

 

NASIL ÇALIŞIR

 

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=F1bAbfxVwDU” width=”500″ height=”340″ autoplay=”yes”][/su_youtube]

Kaynak : PRYNTCASES

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.