Neden DCS’inizi Güncellemelisiniz , bir bakalım…

  1. Daha Akıllı Varlık Yönetimi.  Hart destekli veya diğer akıllı saha cihazların  arıza bulma yöntemlerini hızlandırması ve varlık yönetimini kolaylaştırmaları DCS güncelleme ihtiyacını artırmaktadır.
  2. Daha Akıllı Operasyon. APC ( Advanced Process Control – Gelişmiş Proses Kontrol ) çoğu insanın kullanmak istediği  özelliklerden biri , eski kontrol sistemleri ile bunu gerçekleştirmeye çalışmak ise gerçek bir mücadele. Modern DCS’lerin simulasyon ve modelleme tekniklerine entegrasyonu çok daha kolaydır. DCS güncelleme maliyeti bazen simulasyon yeteneği kazanmanın getirileri yanında hiç kalır.
  3. Hacker Korumalı. Moder DCS’ler artan koruma yönetmeliklerine uyum konusunda yardımcı olurken aynı zamanda maksimum korunma da sağlamaktadır..
  4. Pazar Değişimlerindeki Ayrışma. Bugünün küresel ekonomisi daha küçük üretim parti büyüklüklerini ve  eski sistemler ile basit ve verimli şekilde gerçekleştirmeyecek hızlı üretim değişimlerini gerektirmektedir.
  5. Veri İzlenebilirliği . Modern kontrol sistemleri, gün boyunca olan değişimlerin dahi çok önemli olduğu enerji maliyeti  gibi proses verileri için çok daha büyük  esneklik , depolama ve izleme yeteneği sunar.
  6. Çarpazlama Fonsiyonel İşbirliği. Modern kontrol sistemlerinin entegrasyon yetenekleri, operasyonlardaki  ya da öngörülen operasyonlardaki karlılık hakkında gerçek zamanlı bilgilere dayanarak  yönetim, denetleme  ve operasyon seviyelerindeki karar vericilerin  gerçek zamanlı kararlar verebilmesine yardımcı olur.
  7. Tek bir Otomasyon  Platformu.  Şirketteki herkes için ortak bir otomasyon platformu olması, DCS güncelleme için başka bir motivasyon kaynağıdır.
  8. Mutlu çocuklar.  Yaşlanan operasyon ekibi tesisten ayrılırken , genç çalışanların eğitilmesi de çok kritik bir konu olarak karşımıza çıkar. Bu genç jenereasyon  Xbox, Playstation ve  Wii oynayarak büyümüştür. Modası geçmiş arayüzler, tepkisiz kontroller ve zayıf iş akışı  mühendislik yeteneklerini geliştirmek ve kullanmak için yeterli değildir.
  9. Tak ve Çalıştır. Terminasyon kablolarını sökmek zorunda kalmazsanız , kontrol  sistemi güncellemenizde yarı yarıya tasarruf edersiniz.
  10. Minimum Duruş Süresi. Eğer kablolama ve sonlandırmaya dokunmak zorunda kalmazsanız , DCS’inizi güncellemek için 1 hafta sonu yeterli olacaktır.

“Bozulmadı ise sakın dokunma…” bilgeliğine son vermek gerekli.

Kaynak : Schneider Electric

Şimdi Sıra Sizde !

Yorumlarınızı bizimle paylaşın,  hataları düzeltelim, iyileri daha İYİ yapalım ….

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.