Artık otomasyon projeleri yapılırken, sadece ürün ve proje performansı değil, satış sonrası hizmetler ve maliyetleri de gözönüne alınıyor. Bu nedenle, servis maliyetlerinden tasarruf edilmesi  amacıyla uzaktan erişim hizmetlerinden yararlanmak da neredeyse bir gereklilik haline geldi. Bu gereklilik nedeniyle şirketler kendi çözümlerini sunmaya başlamışken, ESA Automation’da, hem kendi ürünlerini hem de kendi markası dışındaki ürünleri izlemeye, müdahale etmeye, gerekirse PLC yada kontrolöre proje yüklemeye/değişiklik yapmaya izin verecek olan EVERYWARE’i otomasyon pazarının kullanıcıların sundu.

Everyware bakım platformu sayesinde, kullanıcı ve uygulamaları arasındaki mesafe güvenli bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir.

Normal bir internet bağlantısı ile  Everyware kullanarak güvenlik duvarlarına müdahale etmeden ve genel IP gereksinimi olmadan bağlanılır.  Ortak özel IP’leri yönetmeye ve nerede olurlarsa olsunlar serbestçe, tek veya çoklu, uygulamalar üzerinde çalışmaya izin verir.

Bunun için Everyware Domaininiz ile giriş yapmanız ve tıpkı önünüzdeymiş gibi tesisinizi kontrol edip, değişiklik yapmanız ve izlemeniz mümkündür.

Gelmiş geçmiş en hızlı asistan Everyware: Bağlantı sırasında maksimum veri trafik hızını sağlayan coğrafi lokalizasyon sistemi tarafından yönetilmektedir. Güvenilirliği, hizmetin sürekliliğini sağlayan bir sunucu yedekleme sistemi tarafından sağlanır.

Veri koruma ve bağlantı güvenliği bir istemci-sunucu mantığına göre kimliğini kontrol sağlayan TLS 1.2 algoritması bağlantısı tarafından garanti edilmektedir.

 

–>Everyware nasıl çalışır?

Öncelikle kontrol edilecek yani bağlanılacak cihazlarda client runtime olması gereklidir. Şayet ürün ESA markalı EW1 serisi HMI ise Everyware Runtime yazılımını dahili olarak içermektedir. Şayet bir endüstriyel bilgisayar (IPC) kullanılacaksa, ayrıca client runtime da cihaza yüklenmelidir.

Everyware lisansı sadece bir defaya mahsus olarak satın alınıp, proje uygulamacısının bilgisayarına yüklenmelidir. Everyware location üzerinde bulunan PC ile ESA server üzerinde sağlanan domain adresine bağlanılır. Runtime cihazlara ise IP adresine göre değil, yapılan tanımdaki özel isimlendirmeye göre uzaktan erişim sağlanır. Özel isimlendirme sayesinde, runtime cihaz nerede olursa olsun, IP adresine bağımlı olmadan, sadece çalışılan domain üzerinden bağlanılacak cihaz ismi seçilerek iletişim kolaylığı sağlanır.

Bu sayede,

  • Senkron Uzaktan kumanda
  • Asenkron uzaktan kumanda
  • Arıza analizi yoluyla koruyucu bakım
  • Dosya transferi
  • Chat Servisi
  • Sistem süreçlerinin uzaktan yönetimi işlevleri gerçekleştirilebilir.

Sağlanan özel VPN tünel sayesinde

  • HMI uygulamalarına özel uzaktan programlama, hata tespiti ve düzeltme
  • PLC ve sürücüler gibi aygıtlar için uzaktan programlama ve hata tespiti ve düzeltme imkanları da gerçekleştirilebilir.

 

Everyware kolayca çalışır:

Profilinizi oluşturduktan sonra nerede olursanız olun, cihazlarınızı izleyebileceğiniz kendinize ait domain ve hesabınızı yarata

Ayrıca, kullanıcılar için domaininize ait tek veya çoklu girişler de karar verebilirsiniz.  Bu sayede verilerinizi aynı anda veya tek tek görselleştirebilir ve yönetebilirsiniz, ve tabi tüm bu fonksiyonları dünyanın farklı yerlerindeyken de gerçekleştirebilirsiniz.

Üç Everyware lisansı:

Tek erişimi – Tek domain.  Aynı anda bir kullanıcı bir domain’e bağlanabilirken, tek uygulamayı izleyip yönetebilir. Ulaşılan uygulamalarda sayı sınırı yoktur.

Çoklu erişim – Tek domain.  Birden fazla kullanıcı, simultane bir şekilde, aynı anda tek domain üzerinde çalışabilir.Bir ve birden fazla uygulamayı aynı anda yönetebilirler, çeşitli cihazları görebilirler.

Çoklu erişim – Çoklu domain.  Uygulamaları istenildiği gibi organize edebilmek için sınırsız özgürlük.  Everyware üzerinde farklı domainler oluşturabilir ve ihtiyaç kadar cihazı sayı sınırı olmaksızın eklenebilir.

Ayrıca, aynı anda, birden çok domain’e bağlanılabilir, birden fazla kullanıcı erişimini yönetilebilir ve çeşitli uygulamaları yönetilebilir.

Everyware domain sahibi olmak; aynı şirketin iki ya da daha fazla şubesinin, ağ üzerinde simultane olarak aynı proje üzerinde çalışabilmesi demektir.

– See more at: http://www.esa-automation.com/tr/products/software/#sthash.rlw6o8v7.dpuf

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.